MİTSUBİSHİ ELECTRİC ISI POMPASI (HEAT PUMP) 

Soğuk iklimler için Mitsubishi Electric'in ısı pompası teknolojisi

Soğuk hava bile bir miktar ısı içerir, ve ısı pompası teknolojisi onu yakalayıp dönüşümlü olarak genişletilmiş ve sıkıştırılmış bir dolaşan soğutucu vasıtasıyla onu içeriye aktarır. Ancak hava sıcaklığının donma noktasının altına düştüğünde bile bu süreçi devam ettirmek için, Mitsubishi Electric Flaş Enjeksiyon Devre olarak adlandırılan özgün bir soğutucu sirkülasyon sistemi geliştirdi. Hava ısısının, donma noktasının aşağısında olsa bile, soğutucunun daha iyi akmasını sağlıyor olması, ısı pompalarını, dünyanın soğuk bölgeleri için bir seçenek olarak kabul ettirmektedir. 

Yaptığımız şeylere inanamayacaksınız.

Çok soğuk bölgelerde bile yüksek enerji-verimli ısıtma sağlaması için benzersiz teknolojisi.En soğuk hava bile bir miktar ısı içerir 

Isı, daha sıcak bir nesneden daha soğuk bir nesneye iletirir. Dolaysıyla eğer dışarıda olan bir nesnenin dış havadan daha soğuk, hatta yarı-donma hava soğuklukta olsa da, bu nesne nedense havadan ısı emer. Diğer bir deyişle, bu açık havadan ısı alır. Isı pompaları bu temel ilkeden faydalanır. 


 
 
 

Isı pompaları dış havadaki ısıyı emer ve içeriye gönderir.

En soğuk hava bile bir miktar ısı içerir 

Bu süreci için temel hususlar ısı iletmek için kullanılan soğutucu özellikleridir. Soğutucu genişletildiği zaman büyük ölçüde soğuk olur. Soğutucunun sıcaklığı, dış hava sıcaklığının altına düştüğünde, dış havadaki ısı soğutucuya aktarılır. Soğutucu sıkıştırıldıkça, içinde oda sıcaklığından daha sıcak büyür, ve bu soğutucudan gelen ısı, oda içindeki havaya aktarılacaktır. Bu çevrimin tekrarlama ile, ısı pompası sürekli dışarıdan içeriye ısı getirerek binanın verimli ısıtmasını gerçekleştirir. 
 
 

 
  Soğuk iklim bölgelerde ısıtma performansını koruyan orijinal teknolojisi. 

Soğuk hava koşulları altında,sistemlerinde dolaşan soğutucu akış miktarı düştüğü için, konvansiyonel ısı pompalarının ısıtma performansı da düşer. Bu sorunu çözmek için, Mitsubishi Electric iki dolaşım sistemleri kullanılarak soğutucu sirkülasyon hacmi geliştirir ‘Flaş Enjeksiyon’aşma borusu geliştirilmiştir.
 
  

Dünya çevre koruması 

Yüksek verimli ısıtma sistemlerine olan talebi ile, dışardaki havadan ısı elde edebilinecek ısı pompa teknolojisinin kullanması geçen her yıl artmaktadır. Küresel ısınmanın önlenmesine yardımcı olacak teknolojiler geliştirilmesi açısından Mitsubishi Electric'in bu tip ısı pompaları önemli bir parçasıdır. Avrupa'da var olan ısıtma sistemlerine ek olarak, konvansiyonel ısı pompası teknolojileri ile sıcak su ısıtma sistemlerini birleştirerek geliştiriyor ve birlikte üretiyoruz. Mitsubishi Electric, dünyanın her yerinde, en az CO2 emisyonlarını tutmaya yardımcı olan, enerji verimli ısıtma sistemleri geliştirmeye kararlıdır. 

Bize Ulaşın
0242 228 70 67

Adres:
Pınarbaşı Mahallesi Atatürk Bulvarı
Gül Sitesi B Blok No:16/H ANTALYA

Faks:
0242 228 70 67

E-Posta:
info@ozumklima.com
© 2019 Özüm Klima - Tüm Hakları Saklıdır.   |   Mega Dijital Pazarlama